Finanšu izglītība

Mūsdienās cilvēki iegūst izglītību daudz un dažādās nozarēs sākot no matemātikas fizikas un citām zinātnēm, līdz biznesam ekonomikai un kopumā visai finanšu nozarei. Tieši šīs ar naudu saistītās nozares ļauj cilvēkam tikt galā ar savām naudas problēmām un pamazām bet noteikti virzīties uz finansiālās neatkarībās mērķi.

Finanšu izglītība cilvēkam parasti sākas ar naudas koncepta izskaidrošanu un to, ka nauda ir, kā vienība ar ko iespējams pirkt vai pārdot dažādas lietas un tai pašai nav nekāda vērtība bet gan tam, ko ar to var nopirkt vai izdarīt ir liela vērtība. Par naudu ir arī jāsaprot, ka valūtas var mainīties, naudas vērtība var krist un kāpt un tā nav stabils ieguldījums, tāpēc to pēc iespējas vairāk vajag izmantot nevis pie tās turēties. Bet protams nevajag aizmirst arī par to, ka ir vajadzīgi iekrājumi.

Iekrājumi ir jāveido, lai varētu pārvarēt grūtos periodus, kas noteikti pienāks. Būtībā cilvēkam jau no paša sākuma ir jāsaprot, ka ekonomika ir nestabila un tā nemitīgi mainās, ātri kāpjot un tad atkal lēni krītot. Šīs kustības parasti nevar paredzēt, vismaz ne ļoti ticami un tāpēc ir jāmēģina izmantot pēc iespējas vairāk drošības spilvenu, bet mēģināt arī riskēt, jo pārāk liels drošības spilvens bieži vien ir kavēklis. Tieši tāpēc ir jāiemācās veikt apzināti riski, bet ar pietiekoši lielu drošības spilvenu un apziņu, ka nekritīsi zemāk par zemi, jo pat zaudējot visus savus ienākumus un iekrājumus cilvēks badā nenomirs un saņems palīdzību no valsts.

Pēc tam, kad nauda sāk palikt vairāk tad ir jāsāk domāt arī par investēšanu un naudas kārtošanu un audzēšanu. Ja tev ir papildus ienākumi, un izveidots rezerves fonds, tad ar paliekošajiem ienākumiem vajadzētu sākt veidot pasīvo ienākumu avotus vai arī naudu aktīvi likt lietā, lai to audzētu un iegūtu vēl vairāk ietekmes un teikšanas dažādos jautājumos. Maksājot algas cilvēkiem ir iespējams iegūt viņu darbu un tādā veidā padarīt daudz vairāk nekā tu spētu viens, un ja tu spēj šo darbu likt lietā tā lai tas nestu vēl vairāk peļņu, tad ar laiku tev būs ļoti lieli iekrājumi un tu ar tiem varēsi darīt ļoti daudz.

Arī par kredītiem noteikti, ka ir jāzina jo šis finanšu līdzeklis var būt gan labs gan slikts un tikai ar apdomīgu rīcību ir iespējams aizņemties tik, cik būsi spējīgs atmaksāt un neņemt vairāk, lai gan tas ir iespējams. Ātrais kredīts būtībā ir nauda mīnusā, ko iespējams izmantot, ja tev rodas kādas problēmas, lai iegūtu papildus naudas līdzekļus, kamēr izķepurojies no šīs bedres un tādā veidā tas ir ļoti labi. Bet tad, kad tas nav nepieciešams tas var palēnām tevi piezemēt un samazināt tavu izaugsmes tempu, jo būs jāatdod procenti papildus jau saņemtajai naudai.

Finanses sastāda ļoti lielu mūsu dzīves daļu un tāpēc tām būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība!