Izglītība internetā

Internets pasaulē vieno jau vismaz 3 miljardus cilvēku un internetā ir iespējams atrast nopirkt un iegūt gandrīz visu, ko vien sirds vēlas. Bet viena lieta, ko internetā tiešām vajadzētu varēt izdarīt ir iegūt izglītību un zināšanas par to, kas katram cilvēkam interesē. Cilvēks ir nokļuvis tik tālu savā attīstībā un izrāvies priekšā visiem citiem dzīvniekiem un radībām ne jau tāpēc, ka ir stiprākais vai lielākais vai niknākais bet tikai tāpēc, ka mums ir vislabāk attīstīta domāšana un problēmu risināšanas māka. Mēs mākam atrast pareizo informāciju un pēc tam šo informāciju apstrādāt lai nonāktu pie kāda lēmuma un varētu noteikt vai šis lēmums viņu var labi vai slikti ietekmēt. Tieši informācijas uzņemšana un pēc tam tās apstrāde ar mūsu lielajām smadzenēm ir tas, kas mums devis šo priekšrocību un ļāvis sasniegt visu, ko esam sasnieguši. Bet mūsdienās mums visapkārt ir tik daudz informācijas, ka nav iespējams to visu sagremot, jo mēs tiekam bombardēti ar informāciju no visām pusēm, sākot no radio un televīzijas un beidzot ar šo pašu internetu. Bet ne visa informācija ir laba un noderīga…

Pamatā, lai varētu veikt tiešām adekvātus lēmumus un sasniegt savus uzstādītos mērķus cilvēki paši iegūst informāciju par sev interesējošām tēmām un tad arī ar šo informāciju darīt to ko vēlamies. Līdz šim mēs šo informāciju varējām iegūt no grāmatām, televizoriem vai radio, kā arī runājot ar citiem cilvēkiem, bet tāpēc, ka tagad var teikt viss ir pieejams internetā, tad arī lielākā daļa informācijas meklēšanas un paš-izglītošanās notiek internetā. Bet tāpēc, ka internets pamatā ir komerciāls un cilvēki vēlas no tā pēc iesējas vairāk iegūt naudu tad tiešām noderīgas informācijas atrašana ir grūta un ir jāpavada ļoti ilgs laiks lai kaut ko atrastu.

Tad te nonākam pie interneta izglītības iestādēm, kas, tāpat, kā universitātes sniedz jebkuram interesentam iegūt video, audio un rakstiskos materiālus par tām tēmām, kas viņam interesē. Pēdējos gados internetā ir radušies dažādi šādi servisi, kur iespējams iziet kursus gan matemātikā gan fizikā gan arī datorzinātnēs un lielākoties šie kursi tad ir par brīvu un jebkurš var tos iet, kad vien vēlas, ja tikai viņam ir pietiekoši liela interese.

Nākotnē noteikti interneta izglītības iestādes būs aizvien vairāk, bet vēl pagaidām universitātes visus savus materiālus tur privātās rokās un lai tiem piekļūtu ir jāmācās šajā skolā, kas maksā dārgi. Bet es ceru, ka nākotnē tās sapratīs, ka nauda nav galvenais un informācijai ir jābūt brīvai, nevis koncentrētai dažu iestāžu rokā, kas nopelna izglītojot mūs.