Kā atrast pareizo informāciju, ko tu gribi iemācīties?

Pasaulē it tik daudz un dažāda informācija, ka vienkārši viena cilvēka dzīve ir pārāk īsa lai kaut vai 24 stundas dienā mācoties neviens nebūtu spējīgs apgūt un atcerēties visu pasaulē pieejamo informāciju. Tieši tāpēc arī mēs visu laiku meklējam labākās grāmatas un informācijas avotus, lai mums būtu iespējams apgūt tieši to, kas ir svarīgākais un kas mums varētu noderēt. Bet problēma jau ir tā, ka mēs pamatā nemaz nezinām, ko mēs vēlamies un tieši tāpēc arī ir grūti atrast to, ko mēs nemaz nezinām un nereti vienkārši izlasot divas pilnīgi pēc nejaušības principa izvēlētas grāmatas kaut vai par citu jomu, kurā mēs nemaz nedarbojamies, tad arī mēs varam iegūt tādu informāciju, ko citi nemaz nevar iedomāties un pēc tam to tad arī pielietot savā jomā. Ideālā pasaulē visa informācija būtu indeksēta un tiklīdz, kā tev rastos kāda problēma tu varētu uzreiz pajautāt kādam bibliotekāram, jeb mākslīgajam intelektam, lai tas tev sniedz grāmatas, rakstus un citus informācijas avotus par kādu noteiktu jomu un tev uzreiz tiktu iedota visa tā informācija, ko tad tu arī varētu pēc tam izmantot. Bet, lai gan, tādi servisi, kā Google ļauj mums pašiem meklēt informāciju par dažādām mums interesējošām lietām, tomēr Google parasti ir spējīga palīdzēt tikai tad, ja tu meklē kaut ko vispārīgu to, ko jau ir meklējuši citi cilvēki, bet ja tu sāc izpētīt, kādu attālu nišu vai sfēru tad lielas iespējas ir tādas, ka pat ja par šo tēmu informācija ir pieejama, tomēr to atrast būs ļoti grūti.

Ideālā meklētājprogramma būtu tāda, kas zina visu to pašu ko tu zini un tāpēc tev nemēģinātu sniegt to pašu informāciju vairākas reizes, ja tu jau to zini, kā arī zinātu visu pasaules informāciju un spētu to izfiltrēt un saprast, lai tad arī varētu tev sniegt ļoti precīzas un pareizas atbildes uz taviem jautājumiem, ko tu šai meklētājprogrammai uzdod. Noteikti, ka nākotnē arī šādi servisi varētu izveidoties bet vēl pagaidām mums ir jāsamierinās ar to, kas mums ir un jāmēģina domāt par tām lietām, ko tad mēs patiesībā gribam atrast un uzzināt.

Lai atrastu to, ko tu meklē tev ir jāmēģina pēc iespējas uzdot pareizāks jautājums, jo piemēram “atrast informāciju par to kā darbojas motors” ir pārāk vispārīgi, kur pretī “Kā darbojas iekšdedzes dzinējs ar benzīna degvielu” jau ir daudz specifiskāk un noteikti, ka šādā veidā atrast informāciju būs jau vieglāk. Un vēl arī ir tas, ka tu jau nemaz nezini, ko tu nezini, jo tikai rokoties kādā nozarē dziļāk un meklējot par to informāciju tu vari sākt lēnām saprast cik daudz tu tomēr vēl nezini un kādā virzienā tad tev arī vajadzētu mēģināt rakties tālāk un meklēt šo informāciju. Tad, kad tu sāc saprast, cik pasaulē ir daudz informācijas un ka nekad tev nebūs laiks to visu izlasīt un apgūt tad tu vari sākt mēģināt domāt par kāda konkrēta priekšmeta apguvi un kļūt šajā jomā labākais, jo, lai gan lasot un mācoties par visvisādām lietām var iegūt vispārējas zināšanas, tomēr vienā nišā rokoties dziļāk būs iespējams iegūt daudz vairāk un arī sasniegt daudz vairāk!