Labākās pašizglītošanās mājaslapas

Pašizglītošanās mūsdienu informācijas tehnoloģiju laikmetā var būt ne tikai visai vienkāršs, bet arī ļoti lēts process, jo internetā pašreiz ir pieejamas simtiem dažādas mājaslapas, kuras ir speciāli veltītas tam, lai tev palīdzētu iegūt zināšanas. Bet, protams, ne visas no šīm mājaslapām ir ļoti labas un informatīvas, tādēļ, manuprāt, ir svarīgi noskaidrot labākās šāda veida mājaslapas, kuras patiešām palīdzēs tev izglītoties un iegūt tās zināšanas, kuras tu vēlies.

  • Pirmā mājaslapa, kurai noteikti ir jābūt šajā sarakstā, ir Coursera.org. Tā ir mājaslapa, kura strādā kā online izglītības platforma. Tā kā šī mājaslapa ir nodrošinājusi sadarbību ar veselu virkni Amerikas Savienoto Valstu augstskolām, tad tā ir spējīga piedāvāt tās izmantotājiem apgūt dažādus kursus bez maksas. Visus šos kursus ir izveidojušas labākās ASV universitātes, tādēļ izmantojot Coursera.org, tev būs iespējams iegūt tādu pašu izglītību, kādu to saņem studenti, kuri mācās šajās universitātēs, tikai bez maksas.
  • KHANacademy.org ir vēl viena mājaslapa, kura dod iespēju tās lietotājiem pašiem apgūt dažāda veida zināšanas un izglītoties bez maksas. Šo mājaslapu vada bezpeļņas organizācija, kura nodrošina ikvienam pieeju materiāliem un resursiem, kuri dod iespēju apgūt dažādas tēmas kā studentiem, tā cilvēkiem, kuri jau sen vairs nav studenti. Papildus šajā mājaslapā ir pieejami dažādi testi un vingrinājumi, lai palīdzētu nostiprināt zināšanas un veiksmīgāk apgūt ikvienu tēmu.
  • ALISON.com ir vēl viena mājaslapa, kura dod iespēju ikvienam internetā bez maksas apgūt dažādus priekšmetus, un iegūt augstas kvalitātes zināšanas. Šī mājaslapa atšķirībā no citām, dod iespēju iegūt sertificētu izglītību, kā rezultātā tev būs iespēja uzrādīt dokumentus par dažādu jomu apguvi savam potenciālajam darba devējam. ALISON piedāvā interaktīvus, multimediālus materiālus un resursus, kas tikai palīdzēs vieglāk un ātrāk apgūt kā ekonomiku, tā IT un ar veselību saistītas jomas.
  • Arī Masačūsetsas Tehnoloģiju Institūts jeb MIT piedāvā ikvienam interesentam apgūt izglītību, kuru varētu pielīdzināt pašā institūtā apgūstamajai. Mājaslapā ocw.mit.edu ir iespēja apskatīt MIT kursu materiālus un pašiem tos apgūt, kā arī skatīties Institūta profesoru lekcijas un šādā veidā papildināt jau esošās vai iegūt pilnīgi jaunas zināšanas vairākās ar tehnoloģijām saistītās jomās.
  • Un arī Academicearth.org piedāvā iegūt zināšanas virknē jomu bez maksas. Šī mājaslapa strādā kopā ar tādām universitātēm kā Dārtmūtu, Berkliju, Princstonu, MIT, Oksfordu un Jēlu, lai nodrošinātu ikvienam iespēju pašam izglītoties un iegūt augstas klases izglītību. Academic Earth piedāvā apgūt kā jaunākās tehnoloģijas un ar tām saistītus kursus, tā ar mākslu un citām jomām saistītus kursus, lai ikviens tajā atrastu kaut ko sev, un būtu spējīgs iegūt tādu izglītību, kā viņš vēlas.