Mākslīgais intelekts un tā mācīšana

Mūsdienu pati jaunākā tehnoloģija, kas nākotnē noteikti izmainīs lielāko daļu industrijas un pārņems darba vietas no daudz un dažādiem darbiniekiem ir mākslīgais intelekts sasaistīt kopā ar robotiem. Mākslīgais intelekts pamatā ir elektroniskās smadzenes, jeb dators, kuram ir izveidota programmatūra, kas pati par sevi mācās un mēģina pilnveidoties. Līdz šim mākslīgais intelekts ir bijis noderīgs tikai ļoti noteiktas un specifiskās lietās, kā, piemēram akciju tirgū, šaha spēlē vai interneta meklēšanas rezultātos. Bet, jo tehnoloģijas attīstās aizvien ātrāk un ātrāk, un cilvēki iemācās veidot aizvien sarežģītākus neironu modeļus un labāk uzprogrammēt šos mākslīgos prātus, tad mākslīgais intelekts ar laiku kļūs tikpat gudrs, kā cilvēki un, iespējams, pat gudrāks. Kad tas notiks tad lielā mērā visiem cilvēkiem, kas darbojas, vienkāršās nozarēs neizmantojot daudz sava prāta ātri vien darbs tik aizstāts, jo uzņēmējiem lētāk būs iegādāties šādus robotus kaut vai ņemot parastos kredītus vai par ātros kredītus un pēc tam maksāt tikai par elektrību nevis katru mēnesi maksāt lielu naudu cilvēkiem par viņu padarīto darbu.

Bet līdz tam brīdim vēl paies pietiekami ilgs laiks un līdz tam mums šie mākslīgie intelekti, jeb robotu smadzenes ir jāmāca gluži, kā bērni un tāpēc arī šāds raksts tiek veidots blogā par mācībām un izglītību. Lai dators iemācītos tam ir vajadzīgs, lai dažādi cilvēki tam parāda kā un kāpēc kaut kas ir jādara un pateiktu kas vija nepareizi un kas pareizi. Tas ir tieši tāpat, kā mēs mācam mūsu bērniem dažādas lietas ar priekšā parādīšanu, koriģēšanu un palīdzību. Bet robotam no cilvēka ir viena liela atšķirība un tā ir tāda, ka robots pats par sevi mācīties nemāk un viņš to var darīt tikai tad, ja cilvēks viņu tā ir ieprogrammējis. Ja mēs padomājam, kas ir cilvēka galvenā īpašība, tad tā ir viņa iedvesma pašam sasniegt kaut ko un piepildīt savus mērķus, ko viņš pats ir nospraudis. Bet robotam šādas īpašības nav un viņš var darīt tikai to, ko viņam cilvēks liek darīt un tāpēc viņš arī tiek saukts par robotu. Pašos pirmsākumos pirms vēl bija izgudroti datori roboti bija cilvēki, kas darīja manuāli un ļoti vienveidīgu darbu, kā skaitīšana, rēķināšana un rakstīšana. Bet tad, kad tika izgudroti datori, tad cilvēki darīja tās lietas, ko roboti nebija spējīgi un tā šis cikls visu laiku arī vēl šobrīd iet uz priekšu. Tāpēc, ka darbinieki ir dārgi, tad uzņēmēji un zinātnieki nemitīgi strādā pie tehnoloģijām, kas tad varētu aizstāt šos darbiniekus un tādā veidā samazinot kopējās izmaksas.

Ja mēs saviem robotiem un digitālajām smadzenēm iemācīsim būt tikpat gudriem kā mums pašiem, tad mums uz zemes būs pārticība, jo lielākajai daļai cilvēku vairs nevajadzēs strādāt, bet visu viņu vietā izdarīs roboti, bet ko darīs tie, kuriem vairs nebūs darbs, bet tik un tā vajadzēs samaksāt par ēdienu, dzīvošanu un citām lietām? Kā jau pēc jebkura sasnieguma un tehnoloģiska atklājuma arī šeit mums būs daudz un dikti jādomā ko un kā darīt, lai cilvēki neciestu un varētu baudīt savu brīvību.