Padomi, kā sākt pašiem audzēt pārtiku, lai samazinātu finansiālos izdevumus

Audzēt pašiem savu pārtiku nav tik sarežģīti vai nevērtīgi, kā varētu likties. Tikai tāpēc, ka daudzi tā nedara, nenozīmē, ka tas nav nozīmīgi vai veselīgi. Tieši pretēji – jums ir vērts padomāt par to, ko labu dažādu dārzeņu, augļu un citu augu. Tālāk varat lasīt dažādus padomus par to ar ko sākt un kā radīt stabilu avotu no kā iegūt lielāko daļu nepieciešamās pārtikas.

Sāciet ar mazumu
Viss, kas nepieciešams, lai sāktu, ir zemes gabals vai pat tikai trauks uz palodzes. Uzziniet, kas vislabāk aug jūsu klimatā un kad ir optimāls augšanas periods. Izvairieties no domas, ka jums jāsāk ar vērienu. Pieaugot jūsu uzticībai pašam savām spējām, paplašiniet savu dārzu.

Saņemiet padomu
Meklējiet vietējo ekspertu ieteikumus. Viņi var sniegt jums padomus, lai samazinātu pārtikas izmaksas. Meklējiet bezmaksas vai lētus kursus un sazinieties ar kopienas dārza organizatoriem. Ja neesat pārliecināts par to, kur sākt, ir iespējams atrast kopienu dārzus visā valstī. Arī sociālie mediji ir iespēja, jo tur cilvēki dalās ar visdažādāko informāciju Latvijā un starptautiski, turklāt ir iespējams atrast atbildi uz interesējušiem jautājumiem vien pāris minūšu laikā.

Izmēģiniet ar maziem augiem
Jūs zināt, ka savu pārtikas produktu audzēšana var samazināt izmaksas, bet jūsu pirmā dārza audzēšana no sēklām var būt biedējoša. Jums ir iespējams izmantot jau gatavus stādus kā tomāti, bietes, kabacis, cukini, čili, gurķi, brokoļi un Briseles kāposti. Sasniedziet draugus un ģimeni, kuriem ir nobrieduši dārzi, lai saņemtu padomus par to, kur atrast kvalitatīvus jaunos stādus, kas labi aug jūsu apgabalā.

Paplašiniet savu ēdiena gatavošanas klāstu
Izaiciniet sevi ēst to, kas ir sezonāli pieejams no jūsu dārza, nevis paļauties uz importētajiem augļiem un dārzeņiem no veikalu plauktiem. Audzējot savu garšaugus, piemēram, rozmarīnu, baziliku un piparmētru, var arī samazināt jūsu pārtikas preču rēķinu. Turklāt labā ziņa ir tā, ka daudzus garšaugus nav nemaz grūti izaudzēt un tie neaizņem tik daudz vietas. Ja jums ir ierobežota vieta stādīšanai, jūs noteikti varat sastādīt vairākus garšaugus uz palodzes. Latvijas apstākļos, ja dzīvoklis ir pavērts uz saules pusi, ir viegli izaudzēt lokus, dilles un pat salātus, ko izmantot kā papildinājumu dažādiem ēdieniem. Jūs varat arī būt pārsteigti par to, kā salīdzinoši neliels papildinājums pie katra ēdiena piešķir ne tikai labāku garšu, bet arī sniedz lielāku sātīguma sajūtu.

Audzēt kaut nedaudz pārtikas produktu pašiem noteikti ir iespējams, pat ja nav pašiem sava dārza. Jūsu naudas maciņš noteikti izjutīs atvieglojumu, sevišķi, ja ģimenē ir bērni. Bērniem noteikti garšos dažādi augļu un dārzeņi, ja viņi būs pie tiem pieraduši jau no mazotnes. Turklāt jūs zināsiet, ka jūsu audzētā produkcija ir bez ķīmijas un vienmēr svaiga. Protams, arī veikalos ir iespējams atrast šādu produkciju, bet bioloģiskā pārtika vienmēr ir gandrīz uz pusi dārgāka, turklāt gan Latvijas, gan citos veikalos bioloģiskās pārtikas piedāvājumu klāsts nav tik liels. Jūs varat izmantot arī sev pazīstamo cilvēku dārzus, jo viņi visdrīzāk neiebildīs pret to, ja vēlēsieties kaut ko nedaudz izaudzēt arī tur. Tas neprasa daudz pūles pēc tam – ir tikai nepieciešams ik pa laikam aplaistīt iestādīto. To ir iespējams veikt, kad katrs pats laista savu dārza daļu. Vienmēr pastāv iespējas, ja tikai zina, kur lūkoties.