Sevis izglītošana

Šis blogs tiek veidots cilvēkiem, kam interesē sevis izglītošana un pilnveidošanās un tieši tāpēc šoreiz pieķeršos šai tēmai par sevis izglītošanu jeb tā dēvēto mūžizglītību. Ja jūs kādreiz esat paši izpētījuši kādu jums interesējošu priekšmetu tad noteikti esat sapratuši, ka pašam tā teikt “izkost” cauri kādu tēmu ir daudz noderīgāk jo šādu pieredzi jūs noteikti vienmēr atcerēsities un noteikti neaizmirsīsit to, kā nonācāt pie pareizās atbildes.

Ja runājam vairāk tieši par izglītošanos vispārējā nozīmē, tad manuprāt nav nekā labāka par vecajām labajā grāmatām un to, ko cilvēki ir rakstījuši šajās grāmatās. Ja jūs padomājat par to, tad autors rakstot grāmatu noteikti ir ielicis visu savu informāciju šajā saturā un tātad jūs varat, izlasot, pāris simtus-lapaspušu iegūt zināšanas, ko šis autors ir sakrājis vairāku gadu vai pat gadu desmitu gaitā. Tieši šo iemeslu dēļ es uzskatu, ka visiem cilvēkiem vajadzētu veltīt vismaz stundu dienā šādai izglītībai un grāmatu lasīšanai. Protams stunda dienā var likties daudz, bet ja paskatāmies uz zināmiem cilvēkiem, kā lielvalstu prezidentiem, zinātniekiem, biznesmeņiem un izgudrotājiem, tad viennozīmīgi viņi visi lasa grāmatas un dara to patiešām plašos apjomos. Un ja jau ASV prezidentam pietiek laiks veltīt dienā pusstundu vai stundu grāmatu lasīšanai, tad noteikti arī tu vari izbrīvēt šo laiku savu zināšanu palielināšanai un jaunu kon-ceptu un sakarību iegūšanai, kuras vēlāk varēsi izmantot savā nākotnē.

Cilvēka smadzenes ir sarežģītākais no pašreiz cilvēkiem zināmajiem objektiem visumā un tas, ka mūsu galvā atrodas miljardiem neironu un simtiem miljardu saiknes starp viņiem vien jau ir pierādījums, ka šis orgāns ir domāts attīstībai un attīstīšanai. Cilvēka smadzeņu pamatā ir pavisam vienkārši modeļu atpazīšanas neironi, kas meklē sakritības starp dažādām lietām. Un jo vairāk informācijas cilvēkam ir jo vairāk ir iespējams šīs sakritības atrast tāpēc ikvienam, kas vēlas sevi pilnveidot un iegūt jaunas zināšanas nepieciešams iegūt aizvien jaunu un jaunu informāciju.

Lai gan mūsdienās ir pieejama televīzija, radio, datorspēles un citas izklaides, tomēr arī zināšanu iegūšana un mācīšanās var būt tikpat izklaidējoša, kā visas šīs citas darbības. Ikvienam no mums iekšā ir šī ziņkārība un tieksme uzzināt jaunākās ziņas un citu informāciju, tomēr šo ziņkāri nevajadzētu apmierināt ar ziņu portāliem vai datorspēlēm, seriāliem vai filmām, bet izmantot to lasīšanai izglītībai un sevis pilnveidošanai. Arī grāmata var būt tikpat interesanta, kā izlasīt jaunākas ziņas mums pieejamajos ziņu portālos un grāmatā iegūtās zināšanas būs daudz svarīgākas jūsu tālākajā dzīvē, jo dos jums iespēju labāk izprast pasaule sev apkārt un galu galā arī izmainīt to.